Fodbold for børn starter op igen!

Saxild Idrætsforening
3. apr. 2025

Så er det ganske vist. Fodbold for børn hver fredag starter op igen. Første gang den 11. april kl. 16.

Vi har dog brug for flere friske forældre, der vil bakke op og være en del af træner-gruppen. Der er mange børn på banerne og for at de skal få mest muligt ud af det, har vi brug for flere. Så meld dig ind under fanerne!

Fodbold for børn er det gode fodbold-koncept for alle børn i alle aldre. Vi mødes fortrinsvist hver fredag fra 16 til 17 og spiller fodbold i grupper der er i udgangspunktet er opdelt efter aldrene:

  • 4-5 årige helt nybegyndere
  • Storebørnsgruppe, 0. 1. 2. kl. (med evt. deling)
  • 3., 4., 5. kl. og op (med evt. deling)

Der er plads til alle og det er det vigtigste element. Men, der skal også trænes og spilles kamp mod hinanden.

Kontingent 150 kr. for hele sæsonen (forår og efterår).

Tilmelding er obligatorisk!

Klar til at komme i gang?

Udforsk Holdsport, eller opret en konto med det samme og begynd at administrere din klub. Du kan også kontakte os for at få hjælp til opsætningen af din klub.
Hvad koster det?
Hvilke behov har din klub? Basis eller PRO abonnement?
Priser
Funktionsoversigt
Ingen 2 klubber er ens. Vores funktioner dækker dine behov.
Funktionsoversigt